Jeslí je v České republice čím dál tím méně

5. květen 2014

Jeslí v Česku každoročně ubývá. Zatímco v 80. letech jich existovala v zemi více než tisícovka, teď jich jsou zhruba čtyři desítky. Praha 4 je tak trochu vyjímkou - provozuje jesle hned dvoje. V současné době mají kapacitu 148 dětí.

"Jesle v dnešním systému v podstatě neexistují," prohlásil v pořadu Třináctka Plus ředitel Zdravotnického zařízení MČ Praha 4 Jan Schneider. V České republice podle něj chybí systémově řešená péče o děti do tří let, což je velká škoda.

Právě toto bude jedním z hlavních témat semináře v rámci projektu Péče o děti jako mezigenerační most. Seminář se odehraje za účasti odborné veřejnosti ve čtvrtek 15. května v Nuselské radnici v Praze 4. V rámci něj proběhne i debata k nedávno vzniklé Asociaci rané péče a výchovy. Ta by měla především sjednotit pravidla pro předškolní péči o děti útlého věku a propojit odborníky z této oblasti.

Bližší informace se dozvíte v pořadu Třináctka Plus z 5. května 2014.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.