Standup Comedy Pražany baví, show i bavičů přibývá

16. listopad 2018

Muž nebo žena na jevišti. Jenom on či ona a mikrofon. Před sebou zaplněný sál diváků, kteří se chtějí bavit. Velká výzva a adrenalin. Největší odměnou je smích obecenstva přesně v těch místech, kde to bavič očekává. Nejhorší chvíle, když na pečlivě připravovaný vtip publikum reaguje jen chladně nebo rozpačitě. V Praze přibývá míst, kam na stand up zajít.   

„My jako Underground Comedy máme domácí základnu v Rock Cafe na Národní třídě, tam vystupujeme dvakrát měsíčně před stálými fanoušky, jednou až dvakrát za sezonu vystupujeme v Royal na Vinohradské, tam se také natáčí Comedy Club, který můžete vidět v televizi. Párkrát do roka máme představení v kině Aero na Žižkově,“ vypočítává některé štace Honza Studnička, který vystupuje na pražských scénách zhruba tři roky. Každý sál má podle něj jinou velikost, jiné diváky a jinou atmosféru.

Celý tým Underground Comedy

Žánr je v Praze na vzestupu, Honza Studnička odhaduje, že v Praze se aktivně stand up comedy věnuje 50 až 100 lidí. Underground Comedy pořádá v barech Coming Soon na Andělu a Ježkovy Voči kousek od Václavského náměstí večery open mic, na které se kdokoliv může přihlásit a zkusit štěstí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.