Václav Müller
Čtu zprávy a natáčím reportáže o zajímavých lidech, místech a akcích.
Znamení?
Kozoroh.
Co mě na práci v rádiu baví?
Hlavně nevím, co bych si bez rádia počal. Takhle jsem dopadl.
Předtím jsem stihnul?
Hodně jiných rozhlasových stanic, televizi, pečovatele a překladatele v Anglii a spoustu jiných již trochu méně zajímavých profesí.
Nejraději poslouchám?
Já jsem Beatlemaniak, cca od třinácti let. Od cca šestnácti ale vím, že existuje i jiná hudba. Všechno se to motá kolem 60. a 70. let. Floydi, Stones, T-Rex, Bowie, občas Led se Zelím, Párpli atd. Z těch současných je ovšem geniální Billie Eilish, na kterou mě přivedla moje dcera.
Mé nejoblíbenější filmy?
No, já jsem tak trochu i kinomaniak. Kdysi jsem dokonce v jednom rádiu měl pořad zvaný Kinománie. Takže jmenovat pár filmů je nemožné. Nejradši mám ale zlatou éru, tzv. Nového Hollywoodu od konce 60. do začátku 80. let. A pak taky první polovinu let 90. Ale můj první film byl Tři oříšky pro Popelku (dodnes nejoblíbenější vánoční pohádka) a hned po ní Vinnetou.
Oblíbení literární autoři?
Pravdou je, že jsem vlastně i kniho-maniak. Nebo spíš byl. Sice stále čtu, ale nestíhám tolik, kolik bych chtěl. A můj první románový hrdina byl shodou okolností Vinnnetou.
K jídlu a pití mám nejraději?
... a zřejmě proto jsem měl jako chlapec k jídlu nejraději indiánky (ty jsem ovšem mohl až po obědě. Výchova byla přísná).
Když mám volný čas, tak ho trávím?
Vlastně mě nebaví mít příliš volného času. Ale odpočívat umím. S rodinou a přáteli, na cestách.
Oblíbené místo v Praze?
Karlín, Vršovice, Holešovice a začíná mě docela bavit Žižkov.
Motto?
„Svoboda znamená svobodně prohlásit, že dvě a dvě jsou čtyři. Jestliže toto je dáno, všechno ostatní z toho vyplyne.“
G. Orwell
Všechny články
-
Toyen: Snící rebelka. Národní galerie Praha vystavuje díla jedné z nejvýznamnějších českých umělkyň
Národní galerie Praha pořádá ve Valdštejnské jízdárně novou výstavu Toyen: Snící rebelka. O jejím díle si kolega Václav Müller povídal s kurátorkou výstavy Annou Pravdovou.
-
Co má společného česká a japonská architektura? Možná víc, než jste čekali, ukazuje nová výstava
Galerie Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí připravila rozsáhlý projekt mapující jedno století architektonického dialogu mezi Japonskem a Českou republikou.
-
Poustevna na Žižkově nabízí zázemí pro začínající autory, kteří potřebují klid na psaní
V žižkovském domě Radost se nachází prostor pro studenty, kteří hledají soukromí pro svou literární tvorbu. Azyl pro psaní má název Poustevna.
-
Méně výstav, zato s delším trváním a doprovodným programem. Fotograf Gallery přišel s novou koncepcí
Nová koncepce Fotograf Gallery v Jungmannově ulici počítá s menším počtem výstav, které však budou trvat déle. Chystá i doprovodný program.
-
Michelangelo v Lockdownu je „zakázanou výstavou“, kterou mohou jednotlivci navštívit osobně
Výstava Michelangelo v Lockdownu je druhá z cyklu „zakázaných výstav“ galerie Art Mozaika. Lidé se na ni mohou jako jednotlivci přijít podívat osobně.
-
U metra Vltavská vznikla nová venkovní galerie. První výstava ukazuje život na ulici
Okolí metra Vltavská se začíná stávat inspirativním místem pro umělce. O založení Galerie Vltavská si publicista Václav Müller povídal s kurátorkou Marií Foltýnovou.
-
Jak se žije v Dánsku? Na to odpoví přednášky Městské knihovny Praha s novinářkou Juditou Matyášovou
Chcete-li se něco dozvědět o zajímavé a progresivní zemi na severu Evropy, máte jedinečnou možnost. Městská knihovna v Praze pořádá online diskuze Inspirace Dánskem.
-
Český lev byl letos hodně o podpoře filmu a kultury, říká Mrázová z oceněného filmového muzea NaFilM
Českého lva v kategorii Mimořádný počin v oblasti audiovize udělila akademie výjimečně všem nominovaným – projektům Film Naživo/Televize Naživo, NaFilM a #martyisdead.
-
Umělci vystavují svá díla za výlohami kaváren: Pražská PechaKucha přišla s novým projektem
Ve výlohách pražských kaváren jsou k vidění práce malířů, designérů, architektů, ilustrátorů a sochařů, kteří dříve vystoupili jako mluvčí na PechaKucha Night Prague.
-
Původně studentský projekt Mapamátky tematicky mapuje zajímavá místa v Praze
V loňském roce vytvořili studenti Arts managementu VŠE projekt Mapamátky. Cílem je popularizovat architekturu a prezentovat ji lidem tak, aby je bavila a něco se dozvěděli.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »