Národní filmové muzeum vzniklo jako studentský projekt

19. listopad 2017

Je to tak trochu ostuda. Česká republika jako země s výraznou historickou stopou v oblasti kinematografie stále nemá vlastní filmové muzeum, řekli si studenti oboru Filmová věda Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Rozhodli se tedy, že muzeum založí sami. Samozřejmě hned od začátku naráželi na nedostatek prostředků. Oslovili tedy přímo lidi na crowdfundingových server a uspěli. První útočiště našla expozice o filmovém umění v Muzeu Montenelli v Nerudově ulici. Nynější adresa je Palác Chicago na Národní třídě. Víc se dozvíte z naší reportáže.

Hologram Alexandr Hemala
Expozice Národního filmového muzea (NaFilM)
Expozice Národního filmového muzea (NaFilM)
NaFilM
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...