NaFilm v Mozarteu bude experimentovat s rozšířenou realitou

Zhruba pět měsíců funguje unikátní Národní filmové muzeum, tedy NaFilm v budově Mozartea u vstupu do Františkánské zahrady z Jungmanova náměstí. Dopoledne je vyhrazeno školám, odpoledne chodí veřejnost, o víkendech hlavně rodiny s dětmi.

NaFilm v Mozarteu

„Velký ohlas u návštěvníků má ruchárna, kde si každý může vyzkoušet, jak zvuk ovlivňuje vyznění celého filmu. Lidé si mohou zvukové efekty vyrobit a nahrát. Na konci prohlídky je také možnost udělat si vlastní animovaný film. My pak výsledné dílo pošleme lidem přes email, takže mohou zážitek z muzea sdílet se svými blízkými,“ vysvětluje jedna ze zakladatelek NaFilm Terezie Křížkovská.

NaFilm v Mozarteu

Jednou z chystaných novinek je využití rozšířené reality. „Zatím testujeme možnosti využití rozšířené reality v muzeu. Prostřednictvím této technologie budeme nejdříve nabízet různé jazykové mutace, aby i lidé, kteří nerozumí česky nebo anglicky, měli z muzea plnohodnotný zážitek. V druhé fázi bychom si už chtěli více hrát s překročením naší reality u různých objektů, které vystavujeme a nabídnout návštěvníkům další, nový pohled,“ doplňuje Terezie Křížkovská.

NaFilm v Mozarteu
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...