Kouzelná školka mi dala možnost zablbnout si i v dospělém věku. A to je osvobozující, chválí si herečka Lucie Černíková

12. listopad 2023

Odmalička chtěla hrát i zpívat a sen se jí vyplnil. Obojí si užívá nejen v muzikálech nebo na prknech legendárního divadla Semafor, ale především před televizní kamerou, kde ji dobře znají děti jako Lucku z Kouzelné školky. Tu nedávno převedla do jevištní podoby. Nejen o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Lucie Černíková.

Lucie Černíková má za sebou náročnou přípravu jevištní podoby Kouzelné školky a také její úspěšnou premiéru před malými diváky. Ti jsou prý velmi nároční a nevyzpytatelní a právě to na nich miluje.

„Člověk musí být připraven na všechno, ale já mám jejich bezprostřednost ráda,“ potvrzuje. Ostatně právě publikum je pro ni velmi důležité. „Je radost podívat se do jejich tváří a vidět, jak jsou zrelaxovaní a odpočatí. Když nám po představení děkují, je to ta největší satisfakce.“

V Kouzelné školce začínala jako hlas skřítka Fanynky. V posledních letech pořad i moderuje. „Kouzelná školka mi dala možnost zahrát si obrovskou spoustu rolí a velkou hravost do života. Možnost zablbnout si i v dospělém věku je osvobozující pocit.“

Lucie Černíková

Pro Kouzelnou školku píše také písňové texty, které zhudebňuje její manžel – bubeník kapely Chinaski. Společně také před lety nahráli song Plout ve dvou. Srdeční záležitostí Lucie Černíkové je však swing a hudba s velkým zvukem. „Když můžu zpívat s nějakým big bandem, je to pro mě obrovská radost.“

Divadelní rodina v Semaforu

Jako malá holčička se uměla zabavit sama a chodívala do přírody, ve které rozjímala. Bývala prý hodné a tiché dítě. Vyrůstala v muzikální rodině, takže brzy začala hrát na klavír, zpívat a po gymnáziu nastoupila na konzervatoř.

„Ve 14 letech jsem se na odchod z Rakovníka do Prahy necítila. Gymnázium mi dalo schopnost učit se, disciplínu a čas vyzrát. Konzervatoř pak byla opravdu procházka růžovým sadem a užívala jsem si ji.“

V 16 letech se navíc odhodlala, napsala Jiřímu Suchému a díky tomu dodnes hraje na prknech divadla Semafor. „Semafor je moje divadelní rodina, zázemí, kde je vždycky pohoda. Sblížila jsem se tam se svým mužem a měli jsme v něm i party po svatbě.“

Co jí tenkrát Jiří Suchý na její dopis odpověděl? Čím si léčí svou nesmělost? Jak ji změnilo mateřství? A pomýšlí ještě na sólovou dráhu zpěvačky? Poslechněte si celý rozhovor.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.