Umělci vystavují svá díla za výlohami kaváren: Pražská PechaKucha přišla s novým projektem

5. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy PechaKucha Night Prague Window Gallery Bar Cobra

Pražská PechaKucha v novém projektu představuje díla 24 autorek a autorů, kteří v minulosti vystoupili jako mluvčí na PechaKucha Night Prague. Ve výlohách deseti pražských kaváren jsou k vidění práce vybraných malířů, designérů, architektů, ilustrátorů a sochařů. O okolnostech vzniku těchto improvizovaných galerií si publicista Václav Müller povídal s jednou z organizátorek Silvií Luběnovou.

PechaKucha se obvykle konala pětkrát ročně v kině Aero. S příchodem pandemie ji organizátoři přesunuli do online prostoru. „Měli jsme v loňském roce asi třikrát, čtyřikrát PechaKuchu online, což není úplně ono. Tak jsme si říkali, že vyjdeme s PechaKuchou do ulic, takže jsme osadili oslovené kavárny, které mají hezké výlohy a jsou na dobrých místech.“

Umělecká díla za výlohami kaváren jsou doplněna o QR kód. Vedle anotace díla a představení autora nabízí lidem i pohled do minulých ročníků projektu. „Odkazuje do archivu PechaKucha Night Praha, který už čítá na 890 záznamů všech vystoupení, které se od roku 2007 odehrála,“ doplňuje Silvie Luběnová.

autoři: Václav Müller , ech
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.