Tipy na víkend v Praze: zavítáte na Noc vědců, Den hrdinů nebo si užijete festival vína a burčáku?

24. září 2021

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Noc vědců

  • pátek 24. září, různá místa v Praze

Páteční večer bude na řadě míst nejen Prahy, ale celého Česka patřit vědě – bude se konat tradiční Noc vědců, která oživí stovky vědeckých budov, do kterých se člověk běžně nedostane. V Praze se do akce zapojí vysoké školy a univerzity, Akademie věd ČR, Národní zemědělské muzeum Praha další. Pro návštěvníky přichystají komentované prohlídky, přednášky, workshopy nebo experimenty.

Den hrdinů s přehlídkou techniky IZS a roadshow 13:MINUT

  • sobota 25. září, Výstaviště Praha

Zajímalo vás někdy, jak vypadá práce integrovaných záchranných složek? Zjistit to můžete v sobotu na Výstavišti v Holešovicích. Program bude nabitý: ukázky těžké techniky a historických vozidel, běh s hasičskou hadicí, první pomoc pro děti, výcvik záchranářských psů, zásah letištního speciálu PANTHER, seskok parašutistů a další.

Součástí akce bude i netradiční roadshow BESIP 13:MINUT. Ta návštěvníkům nabídne takřka autentický prožitek z vážné dopravní nehody. V interaktivním stanu se návštěvníci přesvědčí, že spěchat se nevyplácí. Expozice bude doplněna i o edukativní část bořící nejčastější mýty o rychlosti a nabídne i osobní zpovědi viníků nehod.

Festivaly vín: Růžový máj a Festival jak víno

  • sobota a neděle 24. a 25 září, Holešovická tržnice a Rašínovo nábřeží

Čtěte také

O víkendu se můžete vydat i za vínem a burčákem, a to hned na dvě akce. První – Růžový máj – je přesunutý degustační festival růžových vín a klaretů v Holešovické tržnici, na kterém se v sobotu představí přes 20 českých vinařů. Druhý – Festival jako víno – se odehraje po celý víkend na Smíchovské náplavce, představí české i zahraniční vinaře a uspořádá burčákový pochod.

autor: ech
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.