Slovanská epopej a Čtyři roční období. Obecní dům zve na originály i digitální podobu děl Alfonse Muchy

8. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výstava iMucha

Rozpohybovaná Slovanská epopej nebo slavné plakáty Alfonse Muchy ze sbírky Ivana Lendla. Nejen to se skrývá pod názvem výstavy iMucha v Obecním domě.

Na výstavě iMucha jsou díla převedena do digitální podoby. „iMucha je vlastně takové nové pojetí, posunutí výtvarného umění do moderní doby. Z toho názvu logicky vyplývá, že to je posunutí díla Alfonse Muchy,“ říká jeden z organizátorů výstavy Richard Fuxa.

Alfons Mucha v rozhlasovém studiu (1932)

Prohlédnout si můžete například zdigitalizovanou Slovanskou epopej. „Je tady velká projekce na třech stěnách Slovanské epopeje, což je taková světlá premiéra, kdy je Slovanská epopej prezentovaná digitálně. Pak jsme vycházeli ze slavných plakátů Alfonse Muchy. Je tu třeba Šampaňské nebo Čtyři roční období.“

Alfons Mucha: Čtyři roční období (1897)

Výstavu si můžete prohlédnout v Obecním domě „bez omezení“. „To je výzva pro návštěvníky, aby se nebáli přijít, byť vládní omezení říká 25 procent kapacity. Tento prostor má kapacitu 2000 až 2500 návštěvníků denně, takže i za běžného provozu, kdy tady bylo 500, 600, 700 návštěvníků denně, tak tu kapacitu bohatě splňujeme,“ zve Richard Fuxa.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser