Slovanská epopej a Čtyři roční období. Obecní dům zve na originály i digitální podobu děl Alfonse Muchy

8. prosinec 2020

Rozpohybovaná Slovanská epopej nebo slavné plakáty Alfonse Muchy ze sbírky Ivana Lendla. Nejen to se skrývá pod názvem výstavy iMucha v Obecním domě.

Na výstavě iMucha jsou díla převedena do digitální podoby. „iMucha je vlastně takové nové pojetí, posunutí výtvarného umění do moderní doby. Z toho názvu logicky vyplývá, že to je posunutí díla Alfonse Muchy,“ říká jeden z organizátorů výstavy Richard Fuxa.

Alfons Mucha v rozhlasovém studiu (1932)

Prohlédnout si můžete například zdigitalizovanou Slovanskou epopej. „Je tady velká projekce na třech stěnách Slovanské epopeje, což je taková světlá premiéra, kdy je Slovanská epopej prezentovaná digitálně. Pak jsme vycházeli ze slavných plakátů Alfonse Muchy. Je tu třeba Šampaňské nebo Čtyři roční období.“

Logo

Výstavu si můžete prohlédnout v Obecním domě „bez omezení“. „To je výzva pro návštěvníky, aby se nebáli přijít, byť vládní omezení říká 25 procent kapacity. Tento prostor má kapacitu 2000 až 2500 návštěvníků denně, takže i za běžného provozu, kdy tady bylo 500, 600, 700 návštěvníků denně, tak tu kapacitu bohatě splňujeme,“ zve Richard Fuxa.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.