Slovanská epopej a Čtyři roční období. Obecní dům zve na originály i digitální podobu děl Alfonse Muchy

8. prosinec 2020

Rozpohybovaná Slovanská epopej nebo slavné plakáty Alfonse Muchy ze sbírky Ivana Lendla. Nejen to se skrývá pod názvem výstavy iMucha v Obecním domě.

Na výstavě iMucha jsou díla převedena do digitální podoby. „iMucha je vlastně takové nové pojetí, posunutí výtvarného umění do moderní doby. Z toho názvu logicky vyplývá, že to je posunutí díla Alfonse Muchy,“ říká jeden z organizátorů výstavy Richard Fuxa.

Alfons Mucha v rozhlasovém studiu (1932)

Prohlédnout si můžete například zdigitalizovanou Slovanskou epopej. „Je tady velká projekce na třech stěnách Slovanské epopeje, což je taková světlá premiéra, kdy je Slovanská epopej prezentovaná digitálně. Pak jsme vycházeli ze slavných plakátů Alfonse Muchy. Je tu třeba Šampaňské nebo Čtyři roční období.“

Logo

Výstavu si můžete prohlédnout v Obecním domě „bez omezení“. „To je výzva pro návštěvníky, aby se nebáli přijít, byť vládní omezení říká 25 procent kapacity. Tento prostor má kapacitu 2000 až 2500 návštěvníků denně, takže i za běžného provozu, kdy tady bylo 500, 600, 700 návštěvníků denně, tak tu kapacitu bohatě splňujeme,“ zve Richard Fuxa.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.