Původně studentský projekt Mapamátky tematicky mapuje zajímavá místa v Praze

2. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Divadlo na Vinohradech v Praze 2

V prosinci minulého roku vytvořili studenti Arts managementu Vysoké školy ekonomické v Praze projekt Mapamátky. Jeho cílem je popularizovat architekturu a prezentovat ji lidem tak, aby je bavila a zároveň aby se něco nového dozvěděli.

Vydat se můžete na několik tematických tras. S jednou z organizátorek Marií Zákosteleckou si o nich povídal publicista Václav Müller.

Filmová trasa mapuje místa, kde se natáčely scény z českých i zahraničních filmů. „Člověk, kterého zajímají filmy a baví ho poznávat místa ve filmech, si může projít asi deset zastávek. Vybrali jsme zajímavé filmy, u kterých by člověk ani neřekl, že se v Praze natáčely.

Organizátoři chtějí upozornit také na prázdné a opuštěné domy. K tomu je určená tzv. prázdná trasa, která vede Malou Stranou na Pohořelec. Chtěli jsme tím poukázat na to, že i v centru Prahy, kde za normálních okolností proudí davy turistů a všichni se dívají např. na dům U Dvou slunců, kde žil Jan Neruda, tak že je tam i spousta domů, které nemají žádné využití a chátrají. Chtěli jsme lidem ukázat, aby si všímali i tohohle, a ne jen obchodů se suvenýry.

autoři: Václav Müller , ech
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?