Na nábřeží Edvarda Beneše nepojedou do půlky října tramvaje. Obousměrné přerušení provozu se dotkne linek 15, 17, 93 a historických 42 a 43

24. srpen 2021

Od soboty 28. srpna do 15. října nepojedou kvůli rekonstrukci kolejí tramvaje na pražském nábřeží Edvarda Beneše mezi Čechovým a Štefánikovým mostem, informoval o tom pražský dopravní podnik (DPP).

Čtěte také

Výluka se dotkne linek 15, 17 a 93 a historických 42 a 43. Ve stejném úseku také městská Technická správa komunikací od poloviny srpna opravuje vozovku, neprojedou tam ani auta.

Úprava má zlepšit průjezdnost nábřeží ve směru do centra pro tramvaje i širší automobily a autobusy. Ve směru z centra budou auta nově jezdit po tramvajovém tělese. „V konečném důsledku očekáváme, že díky tomuto řešení zde ubude konfliktních a nebezpečných situací mezi tramvajemi a individuální automobilovou dopravou a v neposlední řadě se zlepší jízdní doba tramvajových spojů,“ uvedl technický ředitel DPP pro povrchovou dopravu Jan Šurovský.

Schéma provozu během opatření na nábřeží Edvarda Beneše

Doplnil, že koleje jsou asi 40 let staré a naposled byly rekonstruovány v roce 1982. Navazující úseky od Čechova mostu na Klárov a od Štefánikova mostu přes nábřeží Kapitána Jaroše jsou pak podle Šurovského v dobrém stavu a DPP jejich rekonstrukci zatím nechystá.

Podnik neplánuje zavádět náhradní autobusovou dopravu, nicméně v denním provozu bude jezdit v polookružní trase linka 27 začínající v zastávce Levského a jedoucí přes Modřany, Braník, Palackého náměstí, Národní divadlo, Staroměstskou, Malostranskou, Čechův most a Právnickou fakultu zpátky přes Staroměstskou a Národní divadlo do Modřan.

zdroj: ČTK
Spustit audio