Znáte TooT Ensemble? Tahle kapela hraje techno pomocí hudebních nástrojů!

Doba se postupně uvolňuje a jeden z mých prvních koncertů, na který po roce lockdownu mířím, jsou TooT Ensemble. Poměrně nová kapela, která hraje taneční hudbu podobnou technu. Žádné počítačové samply v ní ale nehledejte. Všechno jedou pěkně postaru na nástroje.

Tahle devítičlenná partička ale nepatří na hudební scéně mezi muzikantské nováčky. Její zakladatel David Lomič je třeba členem kapely Tygroo, Robert Fischmann zase figuruje v kapele Neřež Trio. A ostatní? Ani ti nezůstávají pozadu.

Členové kapely TooT Ensemble

Právě tyhle dva sympaťáky si před jejich koncertem v karlínském Přístavu 18600 beru stranou a zapínám diktafon. Zajímá mě hlavně, jak hudbu tvoří, co je inspiruje a taky jak spolu vychází jako celek, když jich je tolik.

V půlce koncertu sice začalo pršet, ale náladu to rozhodně nikomu nezkazilo. Spíš naopak. A jestli můžu být závěrem osobnější, já z nich měla husí kůži! Protože tohle je doopravdy pecka! Tak si je dejte a ideálně naživo. Třeba na festivalu Deziluze začátkem července.

Mějte se krásně!

Vaše #letajiciredaktorka Sabina

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.