Znáte TooT Ensemble? Tahle kapela hraje techno pomocí hudebních nástrojů!

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kapela Toot Ensemble

Doba se postupně uvolňuje a jeden z mých prvních koncertů, na který po roce lockdownu mířím, jsou TooT Ensemble. Poměrně nová kapela, která hraje taneční hudbu podobnou technu. Žádné počítačové samply v ní ale nehledejte. Všechno jedou pěkně postaru na nástroje.

Tahle devítičlenná partička ale nepatří na hudební scéně mezi muzikantské nováčky. Její zakladatel David Lomič je třeba členem kapely Tygroo, Robert Fischmann zase figuruje v kapele Neřež Trio. A ostatní? Ani ti nezůstávají pozadu.

Členové kapely TooT Ensemble

Právě tyhle dva sympaťáky si před jejich koncertem v karlínském Přístavu 18600 beru stranou a zapínám diktafon. Zajímá mě hlavně, jak hudbu tvoří, co je inspiruje a taky jak spolu vychází jako celek, když jich je tolik.

V půlce koncertu sice začalo pršet, ale náladu to rozhodně nikomu nezkazilo. Spíš naopak. A jestli můžu být závěrem osobnější, já z nich měla husí kůži! Protože tohle je doopravdy pecka! Tak si je dejte a ideálně naživo. Třeba na festivalu Deziluze začátkem července.

Mějte se krásně!

Vaše #letajiciredaktorka Sabina

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...