Ženy se pod rouškou příliš nelíčí, museli jsme se přizpůsobit době, říká spolumajitelka Dermacolu

Jak se daří kosmetickému byznysu v této době, jak se podařilo dostat českou kosmetiku až do Hollywoodu a proč je pro Věru Komárovou důležité věnovat se i charitě? Nejen o tom mluvila podnikatelka a spolumajitelka rodinné firmy Dermacol Věra Komárová s Lenkou Vahalovou.

Věra Komárová se kromě Dermacolu věnuje jízdě na koni. Zúčastňuje se dokonce i laických závodů v parkuru. Přiznala se, že i na svůj oblíbený koníček se musí líčit. „Já říkám, že by mě můj kůň nepoznal, kdybych se nenalíčila, ale hlavně tu pusu, protože já když si nenalíčím pusu a někam přijdu, tak všichni říkají, co se ti stalo, protože vypadám úplně jinak. Všichni jsou zvyklí, že rtěnku nosím pořád,“ říká s úsměvem.

Zájem o pleťové masky a dezinfekce

Koronakrize postihla i kosmetický průmysl. Rodinná firma se tak musela současné době přizpůsobit. „Přemýšleli jsme, co budeme dělat dál, protože Dermacol je razítkem hlavně pro dekorativní kosmetiku a tenhle byznys hodně padl, protože jak nosíme roušky, tak se přikrývá skoro celá tvář, takže si ženy hodně bály dávat make-up. Já bych to doporučovala, protože to chrání pleť.“ Dermacol se proto rozhodl v současné době zaměřit na domácí péči. Ženy se hodně zajímají o masky, pleťovou a tělovou péči či o dezinfekce.

Dermacol slaví v tomto roce 55 let. Bohužel ale kvůli pandemii oslavy neproběhnou tak, jak by si všichni přáli. Za ta léta si firma vysloužila řadu úspěchů. „Já jsem v Dermacolu devatenáctý rok. Chtěla bych zmínit začátek, který vznikl tady v Praze, proto si říkáme dva poslední roky Dermacol Prague, protože původně se značka jmenovala Dermacol Filmstudio Barrandov Prague. Vznikla v barrandovských ateliérech jako líčidlo pro film a divadlo. Díky tomu, že se u nás natáčely zahraniční filmy, tak se Dermacol dostal do zahraničí. V roce 1969 se prodala dokonce licence na náš nejvíce krycí make-up, který dostal označení jako nejlépe krycí makue-up na světě.“

autor: jp

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...