Začíná Designblok. Centrálním bodem je DIY dílna pro každého pod vedením mladých designérů

6. říjen 2021, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Podoba letošní Designérie

Ve středu v Praze začíná tradiční festival Designblok, který potrvá do neděle 10. října. Hlavním tématem letošního 23. ročníku je štěstí, místem pak Designérie s DIY dílnou v Gabriel Loci.

Stěžejními výstavními místy Designbloku jsou letos Uměleckoprůmyslové museum na Starém Městě a Gabriel Loci v Holečkově ulici – tam se nachází i letošní centrální bod festivalu – Designérie s DIY dílnou pod taktovkou mladých designérů Eduarda Herrmanna a Matěje Coufala. Návštěvníci si v ní budou moci vyrobit třeba svoji vlastní lampu.

„Designérie je dynamické místo setkání, odpočinku a zážitku. Zůstává proto otevřeným centrálním prostorem bez bariér. V jeho srdci stojí kruhová oáza tvorby – laboratoř, kde si může každý vyrobit vlastní produkt,“ popisují koncept Eduard Herrmann a Matěj Coufal.

Představí se i Liběna Rochová

Do festivalu se zapojí více než 200 českých i zahraničních designérů. Návštěvníkům představí nábytek, módu i šperky. Letos se zúčastní i legenda české módní scény Liběna Rochová, která několik dní před začátkem festivalu oslavila životní jubileum. Společně s Moravskou galerií představí v Gabriel Loci průřez své 20leté tvorby.

Dar - Liběna Rochová

Ani letošní ročník se neobejde bez opatření souvisejících s pandemií koronaviru. Kromě vstupenky tak bude podmínkou respirátor a potvrzení o ukončení očkování, platný antigenní nebo PCR test či potvrzení o prodělání nemoci.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.