Vydejte se s námi po stopách Františka Ferdinanda d´Este

Přesně před 100 lety vypukla první světová válka. Roznětkou se stal atentát na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Právě po jeho stopách a stopách jeho manželky se můžete vydat třeba už tento víkend. V pořadu S vámi v Praze jsme Vám představili místa spjatá s jeho osobou.

Soukromá apartmá jeho sídla, osobní věci a bohaté sbírky trofejí jeho lovecké vášně můžete obdivovat jen kousek za Prahou, na skvostném zámku Konopiště. Nabízí hned tři návštěvní okruhy a další zajímavosti. Navíc v sobotu 2. srpna si můžete užít Letní slavnost - Františkovy ovocné knedlíky a vaření piva.

1. 7. 1900 slavil Ferdinand d´Este svou svatbu s Žofií Chotkovou. Bylo to opět na území českého království. Na zámku Zákupy máte možnost si prohlédnout kapli, kde si řekli své ano, i místo svatební hostiny.

František Ferdinand a Žofie Chotková nastupují do automobilu

Málo kdo ví, že poslední minuty svého života trávil následník trůnu s chotí v automobilu hraběte Františka Harracha z Jilemnice, a to i v jeho přítomnosti. Vůz řídil Čech Leopold Lojka.

Na jilemnickém zámku spatříte rozsáhlou výstavu, která ve fotodokumentaci mapuje společný život šťastného manželství i jeho poslední chvíle v Sarajevu.