Vydejte se prozkoumat zajímavá a běžně nepřístupná místa v Praze – festival Open House vám to umožní

Začal 7. ročník festivalu Open House Praha, který každoročně otevírá desítky staveb a prostor, kam se jako návštěvník normálně nedostanete. Heslo letoška zní Architektura pro všechny. Prohlídky jsou totiž určené i lidem se zrakovýma sluchovým postižením.

Od 2. do 8. srpna běží doprovodný program, v rámci kterého se můžete svézt na lodi, v historické tramvaji, připojit se k některé z komentovaných prohlídek Prahou nebo zajít na promítání. To hlavní ale vypukne o víkendu 7. a 8. srpna – navštívit během něj můžete až 80 prostor a budov.

Letošním lákadlem je například funkcionalistický palác Ara, dříve taky obchodní dům Perla. Organizátoři letos zároveň připomínají 150. výroční narození Jana Kotěry, zakladatele české moderní architektury. Právě jeho stavby si můžete v rámci festivalu projít. My jsme zavítali do Laichterova domu na Vinohradech, kterým nás provedl přímo pravnuk nakladatele a bývalého majitele domu Štěpán Lars Laichter.

Druhým místem, kde jsme natáčeli, byl Trojský zámek. Tady nás prováděla historička umění Marie Foltýnová. A nakonec jsme se zastavili na prohlídce Vodárenské věže na Letné, kde mi dělal milou společnost Josef Hervert.

Tak příjemný poslech a hezkou procházku Prahou!

Vaše #letajiciredaktorka Sabina

Vodárenská věž na Letné
autoři: Sabina Vosecká , ech
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová