Vychutnejte si film přes čelní sklo. Strahov nabízí jediné autokino v Praze

20. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Autokino na parkovišti stadionu Strahov

Představte si, že sedíte v autě, pojídáte křupky a u toho sledujete film. Tak přesně tohle teď můžete zažít i vy na vlastní kůži. Jediné místo v Praze, kde tento zážitek nabízí, je na Strahově.  

„Nápad provozovat autokino přišel během karantény o Velikonocích,“ řekla Adéla Maternová, jedna ze spoluorganizátorek autokina. Premiéru měl tento úspěšný projekt už 12. května.

Aby se tu návštěvníci cítili podobně jako v běžném kině, mohou si objednat také něco k jídlu a pití. Obsluha jim donese objednávku podle parkovacího místa přímo do auta.

„Jsem rád, že nemusím sedět doma. Je to dobře, že to je a je to hlavně podle mě jediné autokino v České republice, protože jsem to dneska hledal,“ říká jeden z návštěvníků.

A jak funguje zvuk? „Naladíte si frekvenci a tím slyšíte plnohodnotné zvuky filmu a našeho úvodu,“ dodává Adéla Maternová.

Více se dozvíte zde.

autoři: Sabina Vosecká , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.