Vycházející hvězdu výtvarné scény Norberta Stefana představuje DSC Gallery na Starém Městě

28. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Norberst Stefan, Cave in: The bicameral mind, 2020

DSC Gallery si pro své věrné návštěvníky a sběratele připravila překvapivé výstavy mezinárodního měřítka. Jako první odstartuje výstava mladého a talentovaného umělce Norberta Stefana, který pochází z Rumunska.

V jeho druhém domově v Berlíně Norberta objevila kurátorka Jane Neal, která zahlídla jeho tvorbu v ateliéru Adriana Ghenieho. Stefan tam pracoval jako asistent. Výstava Decalphilia představuje velkoformátové „dekalkomanie“, které rozzáří white cube prostor galerie a navodí kosmologickou atmosféru. Vůbec první výstava Norberta Stefana mimo Německo se koná v Praze a diváci tak mohou bezprostředně poznat ducha berlínské abstraktní malby vznikající metodou dekalku.

Norbert Stefan, Skelter, 2020

„Jde o proces, který umožňuje přenos rytin a tisků do keramiky nebo jiných materiálů, v tomto případě pláten,“ vysvětluje galeristka Karolína Juřicová.

Výstavu Decalphillia můžete v DSC Gallery v Dlouhé ulici navštívit do 28. srpna.

Norbert Stefan, Verses of the pit, act II., 2020
autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.