Vezměte děti za princeznami, draky a rytíři

O prázdninách a především v jejich druhé polovině, která právě začala, bývá problém zabavit ty nejmenší. Proč je tedy nevzít na pohádkový zámek a nesvěřit je třeba princezně? V rámci prohlídky zámku Mnichovo Hradiště jim povypráví pohádkový příběh o dvou zakletých rytířích a majiteli zámku Vincenci z Valdštejna.

Největšího pohádkového draka zase najdete na hradě Kunětická Hora. Málo kdo by s ním asi chtěl bojovat, omrknout se ale tento kolos nechá. Na hrad husitského hejtmana Diviše Bořka z Miletínka a později pánů z Pernštejna vás pozve kastelán Miloš Jiroušek. Poslechněte si rozhovor.

Který zámek je známý z filmové pohádky Zlatovláska nebo oblíbeného seriálu Pan Tau? Hádáte správně. Je to jeden z nejromantičtějších zámků u nás - Červená Lhota. Chcete-li se bát, nechte se zavést do tajemného sklepení z části vytesaného ve skále. Pokud raději obdivujete krásu nebo jste romantické duše, stačí si půjčit loďku a kochat se pohledem na Červenou Lhotu z hladiny zámeckého rybníku. Jak se na zámek dostanete bez bloudění, popsal kastelán Tomáš Horyna. Poslechněte si.

Soutěž OD BRÁNY K BRÁNĚ - Červená Lhota

Každý zámek má také svoji 13. komnatu. Ale jenom v deseti z nich vás do ní pustí. Na zámku Slatiňany 13. komnatou provádí tajemná žokejka Lata, která ve své době jako jediná žena vyhrála Velkou Pardubickou. Prozradí, co dostihovému závodu předcházelo. Navíc od ní můžete získat jeden z deseti klíčů do soutěže o odhalení supertajemství, které se skrývá ve 13. komnatě.

K dalšímu klíči můžete přijít na zámku Děčín, od Černého rytíře, alias Zikmunda z Vartenberka. Více o soutěži se dozvíte na www.otevrte13komnatu.cz