Veřejné rozloučení s Gottem: uzavřené Masarykovo nábřeží, omezený vstup na Pražský hrad a desítky policistů

Pražská policie se připravuje na páteční a sobotní dopravu v souvislosti s rozloučením s Karlem Gottem. Například úplně uzavře Masarykovo nábřeží v okolí Žofína.

Bezpečnostní opatření je rozděleno do dvou částí. První začne už od čtvrteční půlnoci v okolí Paláce Žofín. „Řidiči musí počítat s kompletním uzavřením Masarykova nábřeží, tedy od Jiráskova mostu až k Národnímu divadlu,“ říká policistka Eva Kropáčová. Od půlnoci dojde také k částečnému omezení provozu na mostě Legií. Bude tam uzavřen jeden jízdní pruh.

Ke smutečnímu místu budete moci pouze na konci ohrazeného prostoru, tedy od Janáčkova nábřeží. „Z tohoto důvodu bychom rádi požádali veřejnost, aby na místo rozloučení přijížděli ze směru od Smíchova,“ oznamuje Kropáčová a upozorňuje mimopražské občany, aby pro parkovní raději využili záchytná parkoviště na okraji Prahy a dále jeli městskou hromadnou dopravou.

Druhá část bezpečnostního opatření se bude konat v sobotu kolem chrámu sv. Víta na Pražském hradě. „V této souvislosti dojde v sobotu ke kompletnímu omezení dopravy na Hradčanském náměstí a k částečnému omezení vstupu veřejnosti na třetí nádvoří Pražského hradu. V okamžiku naplnění kapacity třetího nádvoří bude vstup do hradu uzavřen,“ dodává Kropáčová.

Mapa uzavírek k rozloučení
Spustit audio
autor: lut | zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy