Velké zahraniční koncerty v Česku budou nejdřív na podzim. Většina se jich přesouvá na příští rok

21. červenec 2020

Už čtyři měsíce v České republice nevystoupila žádná velká zahraniční hudební hvězda. Kvůli pandemii koronaviru byla řada koncertů přeložena. První velká show je naplánovaná na podzim.

Vůbec poprvé by měla do Česka dorazit kapela A-ha, která by u nás měla odstartovat evropské turné. Své největší hity, ke kterým určitě patří Take On Me, by měla zazpívat na konci října. V listopadu v pražské O2 aréně zahrají One Republic.

Přesuny na příští rok

Příští rok bude ve znamení přeložených koncertů, které měly být letos. Na svá turné po Evropě se chystají například Eric Clapton, Lenny Kratitz a Celine Dion, během kterých vystoupí i v Česku. Snad nejočekávanějším koncertem příštího roku zatím je vystoupení amerických Aerosmith. S fanoušky přijedou oslavit půl století na hudební scéně. Do Prahy zavítá v červnu i patnáctinásobná držitelka ceny Grammy Alicia Keys.

Vstupenkami na přeložené koncerty

Platí to, že pokud jste si koupili vstupenku na koncert, který byl přesunut, tak lístek je stále platný. Je ale dobré sledovat stránky pořadatele, protože například prodej vstupenek na koncert kapely Chainsmokers je teď pozastavený, a to z toho důvodu, že organizátoři neví, jestli skupina vůbec 8. října v Praze vystoupí.

autoři: Jiří Štefl , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.