Ve školách už je rušno. Učitelé finišují s přípravami na začátek nového školního roku

28. srpen 2013

Ve většině škol je v těchto dnech už rušno. Učitelé, ale také uklízečky a školníci se připravují na to, až třídy znovu zaplní žáci. Kantoři vybírají učebnice, umývají tabule a dolaďují poslední detaily před začátkem školního roku.

Stěhování lavic, techniky, nákupy učebnic, výzdoba tříd. Tak to v těchto dnech vypadá také v Základní škole Londýnská v Praze. Učitelé tam chystají vše potřebné, aby mohli v pondělí opět přivítat žáky ve školních lavicích.

„Zrovna tady se chystáme, abychom zařídili třídu prvňáčků. Snažíme se rozdělit všechny věci, ať už to jsou učebnice nebo tady ty plyšové ptáčky. Takže se snažíme spočítat, aby vyšlo na každého. Ať se nestane, že někdo nedostane ty svoje dárečky, svoje knížky,“ vysvětluje Karla Bartůsková, která bude učit nejmenší školáky.

Učitelé teď dolaďují nejen třídy, ale také celý učební plán pro následující školní rok. „Jedeme na výjezd pedagogických pracovníků, kde je cílem připravit školní rok, naplánovat jednotlivé roční projekty, školní projekty, připravit si i tematické plány výuky, co kdo teda budeme kdy učit,“ říká ředitel školy Martin Ševčík.

Kantoři ale tvrdí, že nad školou stejně přemýšlejí i o prázdninách. „Toto je práce, na kterou se nedá zapomenout ani o prázdninách. Takže člověk chytá inspirace všude možně kde je. Takže když jsme s rodinou na hradě, vymýšlím, jo, tohle bychom mohli s dětmi dělat a tak dále,“ přiznává Martina Novotná, která bude mít na starosti pátou třídu.

Školní rok začíná v pondělí druhého září.

Čtěte také

autoři: jbe , lio
Spustit audio