Václavské náměstí ve středu rozezní benefiční koncert Společně pro Moravu. Zahrají na něm Rybičky 48, Xindl X nebo Pavel Callta

5. červenec 2021

Pomoci jižní Moravě zasažené tornádem se rozhodly také české kapely, které vystoupí ve středu 7. července na benefičním koncertě Společně pro Moravu. Konat se bude od 20 hodin na Václavském náměstí. Veškerý výtěžek z koncertu poputuje dle organizátora akce na sbírku Nadace Via.

Koncertem provedou moderátoři Sandra Pogodová a Ondřej Lechnýř. Vystoupí na něm Rybičky 48, Xindl X, Pavel Callta, Klára Vytisková, Slza, O5 a Radeček, Poetika, Juraj Hnilica a James Harries, a to bez nároku na honorář.

„Dojímá mě a velmi si toho vážím, že nejen interpreti, ale i všichni, kteří se na koncertu podílí od pódia, LED obrazovek, osvětlení, ozvučení, bedňáků, agregátu, mobilního oplocení a WC až po ubytování mimopražských techniků, stanů, štábu, který bude koncert vysílat, poskytovatele internetu, abychom mohli koncert vysílat, a mnoha dalších se na koncertu podílí zdarma,“ říká organizátor koncertu Robin Suchánek.

Výtěžek z koncertu poputuje na sbírkové konto Nadace Via. „Jediným a hlavním cílem koncertu je vybrat co nejvíce financí a pomoci lidem z postižených obcí,“ doplňuje organizátor.

Koncert se odvysílá také na YouTube a v několika televizních a rozhlasových stanicích.

Pomoci Moravě prostřednictvím koncertu se už dříve rozhodla třeba také Česká televize, která uspořádala koncert 30. června na Kampě. Různé benefiční koncerty se konají i v dalších krajích Česka.

autor: ech | zdroj: Organizátor Robin Suchánek
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?