V Pražské tržnici otevřel dobročinný Šatník. Rodiče samoživitelé si z něj mohou zadarmo odnést oblečení nebo hračky

2. červen 2021

Pro rodiče samoživitele začal od úterý v hale číslo 13 Pražské tržnice fungovat dobročinný Šatník. Mámy a tátové si z něj mohou zadarmo odnést použité oblečení, boty nebo hračky, které tam věnovali dárci. Založila ho moderátorka Nora Fridrichová.

Mámy a tátové mohou v hale číslo 13 vybírat z více než 80 věšáků se stovkami ramínek. Oblečení pro děti i dospělé tam darovali lidé, kteří už je doma neupotřebí. Zájemci mohou vybírat od spodního prádla až po svrchní věci.

Samoživitelé si mohou zadarmo odnést cokoliv a v jakémkoliv množství. Vedle oblečení také boty, kosmetiku, knížky, jízdní kola nebo hračky. Do Šatníku mohou zavítat od pondělí do pátku od 10:00 hodin do 18:00 hodin a v sobotu do 14:00 hodin, a to i opakovaně.

Šatník nabízí oblečení a obuv pro děti i dospělé

Před první návštěvou Šatníku se rodiče musí registrovat. Je to z toho důvodu, aby si tým zakladatelky projektu a moderátorky Nory Fridrichové byl jistý, že se pomoc dostane tam, kde je nejvíc potřeba. „Od rodičů chceme několik dokumentů. Zpravidla to bývá rozsudek o svěření do péče a také nájemní smlouva. A to z toho důvodu, abychom přesně viděli, kdo v té domácnosti bydlí,“ upřesňuje Nora Fridrichová.

Dobrovolníci zároveň mohou Šatníku oblečení a další předměty darovat. Mohou být použité, ale v takovém stavu, aby ještě mohly někomu udělat radost. Především se jedná o dámské, pánské a dětské oblečení od velikosti 92, sezónní obuv, dětská kola, knížky, hračky, školní pomůcky nebo batohy.

Mapa ukazuje, kde se hala č. 13 nachází
autoři: Marie Veselá , ech
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...