V Náprstkově muzeu ožili veselí kostlivci

6. listopad 2011

V Náprstkově muzeu se již tradičně setkáváme s kulturami z celého světa. Nová výstava s názvem Veselí kostlivci návštěvníkům představí specifika mexických svátků, které se konají na podzim a v zimě, a nabídne zajímavé srovnání se svátky českými.

Jeden z akcentů je položen na mexické Dušičky, svátek zemřelých. Ten je v mexickém pojetí velkou celospolečenskou událostí s podtextem veselé oslavy života. Více v Tipu na výlet Adriany Krobové.

Další informace o výstavě Veselí kostlivci - Jak se slaví v Mexiku, která potrvá do 4. března, najdete na webu Národního muzea

autor: Adriana Krobová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.