V městské knihovně si můžete půjčit i obraz

31. březen 2018

Máte nějaký oblíbený obraz, který si ale nemůžete dovolit koupit? Tak si ho jednoduše půjčte. Městská knihovna v Praze má na Opatově jedno speciální oddělení zaměřené na výtvarné umění. Zdejší Artotéka funguje už od roku 1983 a k dispozici je tu kolem 9000 reprodukcí a grafických listů. Stačí mít platný průkaz a obraz vám tu půjčí na půl roku s možností prodloužení.

„Někdo to chce jako výzdobu do bytu, do kanceláří. Půjčují si tady třeba i do škol nebo do domovů důchodců. Studenti se podle těch reprodukcí učí malovat. Ta věková škála je od mladých až po starší generaci," charakterizuje nejčastější návštěvníky Artotéky Viola Neubauerová. Nejoblíbenější jsou díla impresionistů, pop art a abstrakce. Ve vstupním vestibulu knihovny na Opatově jsou také výstavní prostory, kde můžete každý měsíc vidět novou expozici. Artotéka se takto snaží podpořit hlavně mladé výtvarníky a studenty uměleckých škol. www.mlp.cz/cz/kontakty/pobocky/opatov-artoteka

Obrazový fond Artotéky čítá na 9 000 děl
Reportérka Klára Škodová si z Artotéky vypůjčila obraz Jean-Michel Basquiata
Obrazový fond Artotéky čítá na 9 000 děl
autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.