V holešovickém Vnitroblocku vznikla první pražská palírna ginu

8. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Palírna ginu v Holešovicích

Hořký alkoholický nápoj gin má původ v Nizozemí, kde se vyrábí už od roku 1650. Velkou proslulost pak v 19. století získal suchý gin z Londýna. No a v roce 2020 začala výroba ginu pražského.

Do palírny v holešovickém Vnitroblocku se na pozvání jednoho ze zakladatelů Ondřeje Voláka přišel podívat i kolega Václav Müller.

Jak to celé začalo? „Nápad vznikl před více než pěti lety, než jsme začali vyrábět tonikový sirup. A když jsme měli vyrobený tonikový sirup, tak jasná volba pro nás byla výroba ginu,“ říká Ondřej Volák.

Palírna ginu v Holešovicích

Zakladatel zároveň doporučuje pít gin buď samostatně s kostrou ledu a citronem nebo s tonikem. Další možností je nápoj Negroni, který se skládá z ginu, Campari a vermutu.

Více zde

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová