V centru Prahy vznikl nový prostor pro volnočasové aktivity pro děti i dospělé. Přijďte se podívat

7. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kreslení

Praha 1 opravila zašlý dům v Truhlářské ulici a vybudovala v něm středisko volného času s důrazem i na bezbariérový přístup. Do čtvrtka jsou v domě dny otevřených dveří.

Rekonstrukce a vybudování volnéhočasového centra stálo přes 100 milionů korun. Středisko bude sloužit dospělým i dětem. V domě zůstaly některé původní ozdobné prvky.

Byla to jedna z priorit městského úřadu spojit záchranu historického domu s využitím pro potřeby dětí, mládeže a občanů Prahy 1. Projekt na rekonstrukci byl vypracován v roce 2018 Atelierem KAVA.

Pro plnohodnotné využití domu je navrženo zpřístupnění a využití všech prostor domu – tedy i sklepů a podkroví. Proto je hmota domu doplněna o novou venkovní schodišťovou věž s výtahem. Ta umožňuje dostatečně kapacitní a bezbariérový přístup do všech podlaží, a jejich využití pro větší počet osob z hlediska požárních úniků. 

Běžný provoz startuje 4. října.

autor: Jaroslav Hroch | zdroj: Městská část Praha 1
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.