V budově kina Vzlet ve Vršovicích vzniká kulturní palác Prahy

19. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Budoucí kulturní palác Prahy Vzlet

Na místě bývalého sokolského biografu Vzlet v Praze 10 vzniká nový zrekonstruovaný kulturní palác. A to pod vedením tří pražských uměleckých organizací – divadla Vosto5, barokního orchestru Collegium 1704 a vršovického Kina Pilotů.

Proč je nové centrum zapotřebí a co od něj mohou návštěvníci čekat? Na to se ptal publicista Václav Müller divadelního producenta a ředitele kina Vzlet Petra Prokopa.

„My tu máme takový koncept, kterému říkáme galerie Vzlet, protože na fasádě v Norské ulice máme velký prostor, šest na osm metrů, který jsme se rozhodli s Denisou Václavovou, kurátorkou tohoto projektu, každého čtvrt roku obměnit nějakým výtvarným dílem.“

Vzlet bude podle ředitele kina takový nový pražský multifunkční prostor s živým uměním. „Bude se tady v blocích střídat divadlo, hudba, budou tu přednášky a talk show zejména z oblasti vědy a lidských práv.“ Návštěvníci se mohou těšit také na celou řadu vzdělávacích aktivit.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.