V budově kina Vzlet ve Vršovicích vzniká kulturní palác Prahy

19. únor 2021

Na místě bývalého sokolského biografu Vzlet v Praze 10 vzniká nový zrekonstruovaný kulturní palác. A to pod vedením tří pražských uměleckých organizací – divadla Vosto5, barokního orchestru Collegium 1704 a vršovického Kina Pilotů.

Proč je nové centrum zapotřebí a co od něj mohou návštěvníci čekat? Na to se ptal publicista Václav Müller divadelního producenta a ředitele kina Vzlet Petra Prokopa.

„My tu máme takový koncept, kterému říkáme galerie Vzlet, protože na fasádě v Norské ulice máme velký prostor, šest na osm metrů, který jsme se rozhodli s Denisou Václavovou, kurátorkou tohoto projektu, každého čtvrt roku obměnit nějakým výtvarným dílem.“

Vzlet bude podle ředitele kina takový nový pražský multifunkční prostor s živým uměním. „Bude se tady v blocích střídat divadlo, hudba, budou tu přednášky a talk show zejména z oblasti vědy a lidských práv.“ Návštěvníci se mohou těšit také na celou řadu vzdělávacích aktivit.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.