Unesli muže při venčení psa. Pražská policie hledá podezřelého

Policie (ilustrační foto)

Policisté hledají podezřelého, který měl před dvěma lety s dalšími lidmi unést v Praze muže. Chtěli po něm peníze, a tak ho psychicky a fyzicky týrali. Kriminalisté nyní našli nové důkazy a zadrželi jednoho z údajných pachatelů, dalšího stále hledají.

Událost se stala v roce 2017 v Salmovské ulici v Praze 2. Pachatelé nejdříve dvaatřicetiletého muže několik dní sledovali, poté ho přepadli při venčení psa a odvezli mimo Prahu. „Tam jej nepřetržitě po celou dobu trýznili a vydírali ve snaze od něj získat finanční hotovost. Muže nakonec pod velkým fyzickým a psychickým nátlakem přiměli k příslibu vydání větší finanční hotovosti, na základě kterého jej následující den pustili,“ sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová.

Nedávno se policistům k případu podařilo získat nové důkazy. „Na jejich základě zadrželi a následně obvinili jednoho z přímých pachatelů, který se na únosu a vydírání podílel. Kriminalisté také získali podobu dalšího pachatele, který se na tomto závažném zločinu taktéž podílel,“ uvedla dále.

Pokud pachatele na videu poznáváte, volejte linku 158. Hrozí mu až 12 let vězení.

autor: Jessica Lutišanová|zdroje: ČTK, Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy