Trojská botanická zahrada připravila noční prohlídky skleníků

Skleník Fata Morgana v noci

Zajímá vás, jak vypadá pražská botanická zahrada za tmy? Nyní máte možnost to vyzkoušet! Zahradníci si připravili speciální komentované prohlídky skleníku Fata Morgana. V expozici je při prohlídce všude zhasnuto.

A na co se můžete při večerních prohlídkách těšit? Jedinečným zážitkem je například hlasité kvákání tropických žabek druhu bezblanka skleníková. „Jedná se o malé nenápadné žabky pocházející z Kuby, Baham a Kajmanských ostrovů. Jsou zajímavé hlavně svým velice hlasitým nočním projevem. Z jejich vajíček se na rozdíl od jiných druhů žab nelíhnou pulci, ale rovnou malé žabičky veliké asi jako čočka,“ vysvětluje Martin Dvořák, kurátor tropických rostlin. Dále uvidíte například rostliny s velkými bílými květy, které večer opylovávají noční motýli. Pozornost přitáhne i velké sladkovodní tropické jezero. Nahlédnout můžete i pod jeho hladinu a obdivovat například masožravé jihoamerické arowany, ale i spoustu dalších druhů ryb.

Večerní provázení se konají ode dneška do 31. 3. 2019, v lednu vždy v pátek od 18:00 hodin, v únoru v pátek a v sobotu od 18:00 hodin a v březnu v pátek a v sobotu od 19:00 hodin. Prohlídku si musíte dopředu zarezervovat zde.