Tipy na víkend v Praze: vydáte se s dětmi na běžecký závod, čarodějnou oslavu nebo procházku v rámci Dne architektury?

30. září 2021

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Festival Den architektury

  • od pátku 1. října do čtvrtka 7. října, různá místa v Praze

Po celém Česku i Slovensku se od pátku do čtvrtka bude konat festival Den architektury. Vyrazit během něj můžete na procházky s odbornými průvodci, zapojit se do workshopů a přednášek nebo navštívit desítky běžně nepřístupných budov.

Letos se festival bude věnovat cestám a spojnicím, kterými jsou naše města protkaná. V Praze se tak festival vydá například po bývalé vlakové trati ze Strašnic do Vršovic, po Hlávkově mostě, viaduktu v Karlíně nebo zamíří ke stále opuštěnému nádraží Vyšehrad.

Den architektury

Běh Karlínským sadem

  • sobota 2. října, Kaizlovy sady (Praha 8)

Další tip je pro ty, kteří chtějí strávit víkend aktivně. V sobotu se koná už 40. ročník Běhu Karlínským sadem, do kterého se mohou zapojit muži i ženy všech věkových kategorií. První, nejmladší závodníci vyběhnou v 9 hodin dopoledne, ti poslední pak v 11 hodin. Poběží se napříč Kaizlovými sady a dokonce i kolem budovy našeho rádia.

Čarodějné narozeniny Muzea Karla Zemana

  • sobota 2. a neděle 3. října, Muzeum Karla Zemana (Praha 1)

Muzeum Karla Zemana o víkendu slaví 9. narozeniny, a pro návštěvníky tak připravil program plný zábavy, her, vzdělávání a především kouzel, a to na motivy pohádky Čarodějův učeň. Připravena budou herní stanoviště, kde budou děti i dospělí testovat svou zručnost, odvahu a důvtip. Narozeninový program bude probíhat od 10 do 17 hodin během obou víkendových dnů.

Čarodějné narozeniny Muzea Karla Zemana
autor: ech
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?