Tipy na víkend v Praze: Festival pouličního divadla Za dveřmi, Cider fest na náplavce nebo prohlídka Chvalského zámku s princeznou

8. červenec 2021

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Festival pouličního divadla Za dveřmi

  • celý víkend a následně až do 15. července, Výstaviště Holešovice (Praha 7)

V Praze začal tradiční festival pod širým nebem Za dveřmi. O víkendu nabídne v odpoledních a večerních hodinách řadu představení různých divadelních souborů. Těšit se můžete na nový cirkus, kabaret nebo třeba grotesku.

Festival Za dveřmi

Cider fest na náplavce

  • sobota 10. července, Smíchovská náplavka (Praha 5)

Hořejší nábřeží Smíchovské náplavky tuto sobotu ožije přehlídkou ciderů. Během soboty budete moct od 10 hodin do večera ochutnat cidery různých českých i zahraničních výrobců. O potěšení chuťových buňek se postarají i stánky s jídlem. Vstup na akci je zdarma.

Cider

Pohádková neděle na zámku s princeznou Růženkou

  • neděle 11. července, Chvalský zámek (Praha 9)

Neděle bude na Chvalském zámku patřit rodinám s dětmi. Připravili tam pohádkové komentované prohlídky, které bude provádět Šípková Růženka. S princeznou navštívíte zámecké salonky, sklepení plné skřítků, princezninu oblíbenou půdu a další zákoutí, která budou otevřena jen v tento den. První prohlídka začíná v 10 hodin, poslední v 16 hodin, čas je možné rezervovat telefonicky. Každá prohlídka trvá 40 minut.

autor: ech
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.