Tipy na víkend v Praze: festival otevřených budov, Art Bazaar s doprovodným programem a Grill fest u vody

6. srpen 2021

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Víkend otevřených budov Open House Praha

  • sobota 7. a neděle 8. srpna, různá místa Prahy

Čtěte také

O víkendu se v rámci festivalu Open House Praha otevře 80 běžně nepřístupných budov a prostorů. Navštívit můžete třeba sídlo Ministerstva zahraničních věcí ČR, Divadlo Na Fidlovačce, Hvězdárnu Ďáblice, Hotel International Praha, Laichterův dům nebo Trojský zámek, a to bez předchozí registrace.

Letošním mottem je „Architektura pro všechny“ – prohlídky budov jsou totiž určené pro širokou veřejnost včetně rodin s dětmi a osob se zrakovým a sluchovým postižením.

Art Bazaar

  • neděle 8. srpna, Pragovka Gallery (Praha 9)

Art Bazaar na podporu mladých umělců letos poprvé připravil celodenní program. Začíná v 10:00 a kromě prodeje uměleckých děl připravil výtvarné workshopy pro děti i dospělé, sítotiskovou dílnu, stánek knihkupectví Artmap nebo rostlinný swap.

Art Bazaar v roce 2018

Grill fest na náplavce

  • sobota 7. srpna, Smíchovská náplavka (Praha 5)

V sobotu bude Smíchovská náplavka od 10:00 do 20:00 hostit Grill fest, během kterého budete moci ochutnat grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra, ale i vegetariánské pokrmy – grilované sýry, zeleninu nebo burgery. A v menu budou také peruánské, kubánské či gruzínské speciality.

autor: ech
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.