Tipy na víkend v Praze: festival Barevná devítka, Japonský den v Průhonickém parku a Libeňské slavnosti

27. srpen 2021

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Multikulturní festival Barevná devítka

  • sobota 28. srpna, park Podviní (Vysočany)

Poslední prázdninovou sobotu můžete vyrazit třeba do Vysočan na tradiční festival Barevná devítka. Čeká vás mix hudebních stylů a mezinárodní kultury – africké rytmy, kubánská salsa i český folklór.

V parku Podviní si kromě toho budete moci prohlédnout tradiční česká řemesla a ochutnat různé speciality – na místě bude přes 30 stánků s exotickými pochoutkami i lokálními českými výrobky.

Japonský den v Průhonickém parku

  • sobota 28. srpna, Průhonická botanická zahrada (Praha-západ)

A za cizinou ještě jednou: v Průhonické botanické zahradě se bude od 9 do 17 hodin odehrávat Japonský den. Na programu budou ukázky bojových umění, lukostřelba kyudo, tušová malba na vějíře, čajový obřad nebo workshopy juda, origami a oblékání kimona. Po celý víkend si pak v zahradě můžete prohlédnout výstavu japonského stylu aranžování rostlin.

Japonský den v Průhonické botanické zahradě

Libeňské slavnosti

  • sobota 28. srpna, před budovou úřadu MČ Praha 8 (za Libeňským zámkem)

Při příležitosti 120 let připojení Libně k Praze se budou v sobotu od 14 do 18 hodin konat Libeňské slavnosti. Během nich uvidíte dobovou módní přehlídku, vojáky a strážníky v dobových uniformách, úsměvnou pohádku pro děti, vystoupení mažoretek, dětského baletu nebo folklórního souboru a na místě bude také bohatý jarmark.

autor: ech
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová