Tipy na víkend v Praze: divadelní Festival 13+ pro mladé, lednový swap nebo návštěva Zoo Praha

13. leden 2022

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Festival 13+

  • pátek 14. a sobota 15. ledna, Praha 1

V Divadle v Dlouhé se koná už 13. ročník festivalu určeného především mladému publiku. Všechna představení se zaměřují na publikum v teenagerovském věku, což je v domácí divadelně-festivalové nabídce zcela výjimečné. V programu se tentokrát sešly samé autorské inscenace současných tvůrců. Hraje se dopoledne pro školy a večer pro všechny zájemce bez ohledu na věk, vstupné pro studenty je stejně jako v minulých letech velmi vstřícné (100/150 Kč). 

Ilustrace pro Festival 13+ vytvořila Kateřina Illnerová

Ostravské Divadlo Petra Bezruče přiveze novou autorskou inscenaci Tomáše Dianišky Špinarka. Dokumentární filce o tom, jak Věru nevzali na konzervu, protože je příliš malinká, je na programu v pátek v 10 hodin. V sobotu od 19 hodin se pak můžete těšit na plzeňskou Alfu a inscenací tandemu Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček Pravdu má každý svou (?). V době sociálních sítí je totiž šíření vlastních pravd docela jednoduché.

Velký lednový Swap: fashion očista

  • sobota 15. a neděle 16. ledna, Praha 10 - Vršovice

Sešly se vám nějaké nevhodné dary, máte věci, které nevyužijete, ale někdo jiný by mohl? Přesně pro vás je určena lednová fashion očista. Stačí o víkendu dorazit mezi 10. a 17. hodinou do Kulturního centra Vzlet ve Vršovicích, donést můžete oblečení, doplňky, ale také knihy, domácí potřeby nebo pokojovky. Vlastních nepotřebných věcí se tak snadno zbavíte a třeba si tu pro sebe vyberete něco jiného. Doprovodný program vám nabídne přednášky, workshopy a také premiéru filmu Fast fashion.

Divadlo Spejbla a Hurvínka - 130 let od narození profesora Josefa Skupy

  • sobota 15. a neděle 16. ledna, Praha 6 - Dejvice
Josef Skupa s Hurvínkem u mikrofonu

Tento víkend uplyne 130 let od narození zakladatele a duchovního otce Divadla Spejbla a Hurvínka - profesora Josefa Skupy. Toto výročí si bude divadlo připomínat celý rok, ale úplně první letošní představení Pohádky pro Hurvínka se uskuteční v sobotu v 16:30. V neděli jsou mu pak vyhrazeny časy 10:30 a 14:00. Hurvínek s Máničkou si v něm užijí moře zábavy při své výpravě do pohádkového světa.

Zoo Praha - komentovaná krmení a setkání u zvířat

  • víkendy a svátky do konce března, Praha 7 - Troja

V zimním období o víkendech a svátcích pořádá Zoo pravidelná komentovaná krmení a setkání u zvířat. Své oblíbence můžete zastihnout, když jsou nejaktivnější, a dozvědět se spoustu zajímavostí z jejich života. Vždy v 11:00 dostávají svůj příděl jídla tučňáci, ve 12:00 je setkání u psů pralesních a za příznivého počasí se ve 13:30 můžete přesunout ke slonům. Podívejte se na celý rozpis.

Čtěte také

Bruslení v Praze

A co si trochu zasportovat? K zimě prostě bruslení patří, jestli nevíte, kam v Praze vyrazit, poradíme vám. Těch míst je docela dost, podívejte se na náš velký přehled i s mapou.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.