Tipy na víkend: jarní MINT Market v Pražské tržnici, procházka přírodní rezervací a jedovatí motýli v botanické zahradě

11. červen 2021

Už víte, jak bude vypadat váš víkend? Máme pro vás několik tipů, kam vyrazit. Fanoušci originálního designu a módy mohou navštívit MINT Market, milovníci přírody a zvířat zase výstavu motýlů v botanické zahradě a pro ty aktivnější se bude konat procházka přírodní rezervací.

Jarní MINT Market

  • Sobota 12. června, Pražská tržnice

V Pražské tržnici se budou v sobotu 12. června konat trhy s originálním designem a módou. Představí se na nich více než 100 stánků, u kterých budou lokální prodejci nabízet svou jarní módní kolekci, hračky, šperky, bytové doplňky nebo bio kosmetiku. Zavítat za nimi můžete od 9 do 17 hodin, vstup je zdarma.

Poblíž MINT Marketu bude probíhat také farmářský trh. Od 11 hodin bude jeho součástí koncert kapely Roksan Mandel a od 14 hodin zase divadlo pro děti, které zahraje pohádku Pinocchio.

MINT Market myslí i na malé návštěvníky

Procházka přírodní rezervací s průvodcem

  • Neděle 13. června, Zvolská homole

Český svaz ochránců přírody pořádá v neděli 13. červa procházku přírodní rezervací Zvolská homole, která se nachází na jižní hranici Prahy a středních Čech. Čekají vás během ní krásné výhledy do údolí Vltavy, návštěva skalní stepi, vřesoviště i dubohabrových lesů a také pohled na vzácné druhy rostlin a zvířat. Procházka je dlouhá 7 kilometrů a sraz je v 9 hodin před vlakovým nádražím ve Vraném nad Vltavou. Akce je přístupná zdarma.

Jedovatí motýli v botanické zahradě

  • Denně kromě pondělí, botanická zahrada v Troji

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravila pro návštěvníky výstavu jedovatých exotických motýlů. Ve skleníku Fata Morgana se můžete nechat okouzlit krásou pestrobarevných křídel, a to až do 18. července. Skleník je otevřený mimo pondělí od 9 do 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladnách nebo online.

Na výstavě uvidíte několik desítek druhů motýlů, třeba tohoto Siproeta stelenes
autor: ech
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.