Tereza Černochová má nové Škrábnutí

11. březen 2015

Není škrábnutí jako Škrábnutí! Po sedmi letech od sólového debutu Smal Monstrosities přichází Tereza Černochová s novinkou, která ji představuje jako zpěvačku ryze osobitého stylu, navíc spoluautorku písní, které zrály několik let.

Album Škrábnutí vzniklo v produkci Romana Holého stejně jako debut. Bonbónkem alba je cover skladby Andělé osmdesátkové kapely Dr. Max, který do alba zapadá, jako by byl složen právě teď a právě pro Terezu Černochovou.

Tereza se jako spoluautorka podepsala pod tři písně – Polibky snílků s Milanem Princem, Všeobjímák s Martinou Procházkovou a Vem si mě s Romanem Holým.

Písničku Půl otextovala Lenka Dusilová se svým bratrem Markem. Až nastane září zpěvačce na tělo napsala Alena Rytířová, dcera slavného textaře Zdeňka Rytíře. O další texty se postarali Dan Bárta s Alžbětou Plívovou nebo Vratislav Šlapák.

Tereza Černochová, která trpělivě roky hledala svůj styl, album na Regině představí v pátek 13. března, právě v den vydání Škrábnutí.

Poslouchejte po 23. hodině Noční proud Jitky Benešové.

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.