Světový den slonů, oslavy želv nebo výstava šípových žab. Zoo Praha zve na letní akce

3. srpen 2020

Prázdniny jsou už ve své polovině, a pokud nemáte ještě plány na zbytek léta, tak můžete vyrazit například na různé akce do Zoo Praha.

8. srpna – Světový den slonů

„Příchozí se mohou těšit na spoustu herních a vzdělávacích stanovišť. Mohou vyhrát tematické odměny. Mohou se zúčastnit také programu v naší papírně, kde si mohou vyrobit vlastnoruční papír ze sloního trusu,“ zve vedoucí vzdělávacího a programového oddělení Zoo Praha Jana Doktorová.

Sloni, Zoo Praha

22. srpna – Mezinárodní den želv

„Je to náhradní oslava Mezinárodního dne želv. Je to další z oslav naší roční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha. Bohužel tu květnovou oslavu želv jsme museli zrušit, ale aby o ni návštěvníci nepřišli, uspořádáme ji v srpnu,“ říká Jana Doktorová.

Antonio, želva sloní pinzónská ze Zoo Praha

29. srpna – výstava Šípové žáby

„Ten název šípové žáby vznikl od toho, že tyto žáby produkují jed, který si vyrábí ze své potravy, a tímto jedem si indiáni natírali své šípy a používali je k lovu,“ dodává vedoucí vzdělávacího a programového oddělení.

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.