Světový den slonů, oslavy želv nebo výstava šípových žab. Zoo Praha zve na letní akce

3. srpen 2020

Prázdniny jsou už ve své polovině, a pokud nemáte ještě plány na zbytek léta, tak můžete vyrazit například na různé akce do Zoo Praha.

8. srpna – Světový den slonů

„Příchozí se mohou těšit na spoustu herních a vzdělávacích stanovišť. Mohou vyhrát tematické odměny. Mohou se zúčastnit také programu v naší papírně, kde si mohou vyrobit vlastnoruční papír ze sloního trusu,“ zve vedoucí vzdělávacího a programového oddělení Zoo Praha Jana Doktorová.

Sloni, Zoo Praha

22. srpna – Mezinárodní den želv

„Je to náhradní oslava Mezinárodního dne želv. Je to další z oslav naší roční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha. Bohužel tu květnovou oslavu želv jsme museli zrušit, ale aby o ni návštěvníci nepřišli, uspořádáme ji v srpnu,“ říká Jana Doktorová.

Antonio, želva sloní pinzónská ze Zoo Praha

29. srpna – výstava Šípové žáby

„Ten název šípové žáby vznikl od toho, že tyto žáby produkují jed, který si vyrábí ze své potravy, a tímto jedem si indiáni natírali své šípy a používali je k lovu,“ dodává vedoucí vzdělávacího a programového oddělení.

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?