Stáří je lepší prožít aktivně, radí ředitelka neziskové organizace Letokruh

Koronavirová doba je těžká především pro seniory, kteří musí často trávit čas v izolaci. Nelehkou dobu se jim snaží usnadnit nezisková organizace Letokruh. Hostem pořadu K věci byla její ředitelka Kateřina Karbanová.

Letokruh je pražská neziskovka, která pomáhá seniorům, a to tak, že je zapojuje do aktivního života. Dokonce i v době protikoronavirových opatření. „Spousta aktivit, které pro seniory máme, jsou v této době utlumeny. Nicméně vznikl prostor pro nové. Co se nám povedlo a z čeho mám obrovskou radost, je, že jsme seniory převedli do online prostředí. Díky covidové krizi někteří z nich mají obrovskou radost, že to technicky zvládnou,“ říká Kateřina Karbanová.

Práce se seniory bavila zakladatelku neziskové organizace vždycky. Naplno se do ní opřela ale až v dospělosti po mateřské. Snaží se jim vrátit chuť do života, seberealizovat je, najít nové přátelé a prožít radostné stáří. „Pokud najdou v sobě tu sílu nezabřednout a chtějí tady být mezi námi, tak je lepší to stáří aktivně prožít.“

autoři: Štěpánka Duchková , jp