Soubor Cirk La Putyka bude bavit v ulicích. Chce dostat živé umění v době koronaviru zpátky k lidem

Když nemůžou lidé za umělci, jdou umělci za lidmi. Tím se v těchto dnech řídí soubor nového cirkusu Cirk La Putyka, který v úterý v 18.00 hodin zahájí sérii venkovních show.

Soubor Cirk La Putyka chce do pražských ulic dostat živé umění v době koronaviru zpátky k lidem. „Když lidé nemohou za umělci, do divadla, jdou herci za lidmi. Využívají k tomu místa, kde jsou diváci nejvíce v bezpečí - hledištěm se stávají okna a balkony jejich domovů. Umělci chtějí plnit svoji úlohu i v této nelehké době, chtějí rozdávat radost. Je to to, co umí. Cirk La Putyka chce k tomu inspirovat další umělce a soubory. To vše v souladu s vládními nařízeními a opatřeními,“ uvedl za soubor Jiří Sedlák.

Akce začíná v úterý v 18.00 hodin na různých místech v Praze, kde soubor plánuje muzikantské koncertní vstupy. Celá akce vyvrcholí 9. dubna projížďkou Prahou autem s trampolínou a skokany.

„Pódiem budou ulice, dvorky, parkoviště. Hledištěm se stanou okna a balkony vašich bytů, nemocnic nebo domovů důchodců," dodává Cirk La Putyka.