Skupina Ponk navždy změní vaši představu o lidové hudbě

15. červen 2015

„Folklor je mrtev. Nezemřel včera ani před týdnem ale už dávno, a to i přesto, že se snažili jeho balzamované a nastrojené tělo pravidelně vystavovat a uctívat, aby mnozí uvěřili v jeho nesmrtelnost. Jeho smrt ale nebyla zbytečná. Na úrodné půdě jeho ostatků se rodí postfolklor." Konec citátu skupiny Ponk o sobě.

Postfolklórní brněnské cimbálové trio úspěšně bourá představy o lidové hudbě. Původní materiál neznehodnocuje zažitými klišé, ale zásadně používá základní instrumentální prostředky jako cimbál, kontrabas, housle a vokály.

Ponk na své albové prvotině PO ST FO LK LO R dosáhl velmi zajímavých zvukově-hudebních výsledků. Na albu se mísí lidová hudba s prvky blues, rocku, funku s mnoha dalšími hudebními styly.

Debut s názvem Postfolklor skupině Ponk vyšel v dubnu 2015. V pátek 12. června ho osobně představili v Nočním proudu Jitky Benešové.

Skupina Ponk

Čtěte také

autor: jib
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.