Režisér Tomáš Mašín točí film podle scénáře Alice Nellis. Drama Němá tajemství slibuje detektivní zápletku plnou zvratů

12. leden 2022

Dramatický příběh o muži, který po úrazu ztratí možnost komunikovat, to je hlavní téma filmu. V roli jeho manželky uvidíte Janu Plodkovou, postavu neuropsychiatra ztvárnil Jiří Havelka. Za oběma se přímo na plac vydala naše létající redaktorka Sabina Vosecká.

Jana Plodková, Marián Mitaš a Milena Steinmasslová ve filmu Němá tajemství

Příběh hlavního hrdiny uslyšíme z úst jeho manželky, matky a kolegyně. Vypráví ho detektivům, protože na začátku stojí vražda. Drama s detektivní zápletkou slibuje napětí, intriky i složité vztahy. „Film kombinuje detektivní a dramatický žánr s lovestory. Kostra příběhu je opřená o výslechy, ve kterých se vracíme do historie vztahu ústředních dvou postav,“ doplňuje režisér Tomáš Mašín.

Veterinář v podání Mariána Mitaše trpí po těžkém úrazu poruchou řečového centra a je upoután na lůžko. Kvůli své roli musel herec hubnout a na natáčení se připravovala i Jana Plodková ztvárňující jeho ženu. Kvůli postavě Eriky, bývalé sportovkyně, prošla náročným běžeckým tréninkem. Jak k roli přistupovala? A proč na place někdy neudrží vážnou tvář? 

Jana Plodková a Marián Mitaš v hlavních rolích filmu Němá tajemství

Martinovu matku Danu si zahraje Milena Steinmasslová, kolegyni Magdaléna Borová a v rolích vyšetřovatelů se představí Jan Révai s Igorem Chmelou. Do děje vstupuje také postava neuropsychiatra v podání Jiřího Havelky. Jak se na natáčení připravoval on?

Jana Plodková a Jiří Havelka ve filmu Němá tajemství

Točit se bude v Praze, v Berouně a v Klatovech více než půl roku. Premiéra je naplánována na první polovinu roku 2023.

autoři: Sabina Vosecká , | zdroj: DONART Film
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?