Rekonstrukce pražského Výstaviště pokračuje. Hotový už je třeba nový skatepark. V plánu je také obnova divadla Spirála

29. duben 2021

I pro letošní rok má pražský magistrát plán na další opravy holešovického Výstaviště. Během několika týdnů začne modernizace zbylých tří Křižíkových pavilonů i technické památky – divadla Spirála.

Ve spodní části holešovického Výstaviště funguje už pár dní nový skatepark. Během léta vedle něj vznikne zázemí pro ty, kteří si jdou na Výstaviště nebo do Stromovky zasportovat, a to včetně šaten a sprch. Ve venkovní části jsou v plánu také další úpravy cest, nové inženýrské sítě, světla nebo lavičky a koše.

Zázemí pro sportovce na Výstavišti Praha

Dokončené už jsou také práce na pavilonu D. Proměnil se v multifunkční prostor, který bude sloužit k pořádání výstav, koncertů, konferencí nebo soukromých akcí. Magistrát také nechá opravit zbývající Křižíkovy pavilony B, C a E. Práce by měly začít během května.

Obnova divadla Spirála

Spolu s opravou pavilonů se spustí i rekonstrukce divadla Spirála, které není v provozu od povodní v roce 2002. Divadlo je zároveň technickou památkou, a to kvůli unikátnímu stropu, který je menší kopií stropu pavilonu Z brněnského výstaviště. Herci a diváci by se sem mohli vrátit v příští sezóně.

Vizualizace divadla Spirála

V letošním roce plánuje hlavní město do revitalizace areálu Výstaviště Praha investice za zhruba 200 milionů korun, což je o desítky milionů víc než loni.

autoři: Kristýna Nevanová , ech | zdroj: MHMP
Spustit audio