Radní pro kulturu, cestovní ruch a výstavnictví Hana Třeštíková: Z holešovické tržnice chceme mít multifunkční centrum

Hostem pořadu K věci byla pražská radní pro kulturu, cestovní ruch a výstavnictví Hana Třeštíková za hnutí Praha Sobě.

Moderátorka Štěpánka Duchková se jí ptala na budoucnost a umístění Slovanské epopeje a také na to, jak by se měla změnit holešovická tržnice. 

„My si představujeme, že by areál měl plnit jakousi multifunkční náplň. Mělo by tam fungovat dál oblíbené tržiště v hale 22, ale zároveň by tam mohly být různé gastroprovozovny, restaurace, foodtracky a podobně. Rádi bychom tam zachovali kulturní nabídku, která tam v současné době je, například Jatka78 nebo Trafo Gallery. Areál se nebude bourat ani přestavovat, budeme se snažit, aby Pražanům přinášel čím dál tím víc užitku a prostoru,“ řekla v rozhovoru Hana Třeštíková.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.