První letošní výstava venkovní Artwallgallery se věnuje ekologii a básním

21. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Venkovní galerie Artwall pod Letenskými sady zahajuje výstavu s názvem Nevýslovný

Venkovní galerie Artwall pod Letenskými sady zahajuje nový rok další výstavou, která se věnuje environmentálním tématům. Tentokrát jde o experimentální poezii. Autorky výstavy s názvem Nevýslovný - Anny Beaty Háblové se ptal kolega Václav Müller.

„Ten nápad vznikl na základě otevřené výzvy, kterou měla galerie Artwall minulý rok s názvem Návrat k normálu není možný, takže to mělo být s environmentálním tématem. A protože jsem básnířka a píšu i odborné knihy o urbanismu a architektuře, tak jsem se rozhodla tam přispět pár básněmi, které shodou okolností byly vybrané mezi dalšími 40 umělci,“ prozradila autorka výstavy Anna Beata Háblová.

Básně podle autorky reflektují obyčejnost, za kterou je cítit nějaká krize. „Jsou psané tak, aby člověk, který kolem nich projíždí třeba popáté, tak aby ten jejich význam k člověku došel až po tom pátém přečtení.“

Výstava Nevýslovný  je k vidění v galerii Artwall na Nábřeží Edvarda Beneše a Kapitána Jaroše do 15. března.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, šéfredaktor a moderátor Rádia Junior

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.