První letošní výstava venkovní Artwallgallery se věnuje ekologii a básním

21. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Venkovní galerie Artwall pod Letenskými sady zahajuje výstavu s názvem Nevýslovný

Venkovní galerie Artwall pod Letenskými sady zahajuje nový rok další výstavou, která se věnuje environmentálním tématům. Tentokrát jde o experimentální poezii. Autorky výstavy s názvem Nevýslovný - Anny Beaty Háblové se ptal kolega Václav Müller.

„Ten nápad vznikl na základě otevřené výzvy, kterou měla galerie Artwall minulý rok s názvem Návrat k normálu není možný, takže to mělo být s environmentálním tématem. A protože jsem básnířka a píšu i odborné knihy o urbanismu a architektuře, tak jsem se rozhodla tam přispět pár básněmi, které shodou okolností byly vybrané mezi dalšími 40 umělci,“ prozradila autorka výstavy Anna Beata Háblová.

Básně podle autorky reflektují obyčejnost, za kterou je cítit nějaká krize. „Jsou psané tak, aby člověk, který kolem nich projíždí třeba popáté, tak aby ten jejich význam k člověku došel až po tom pátém přečtení.“

Výstava Nevýslovný  je k vidění v galerii Artwall na Nábřeží Edvarda Beneše a Kapitána Jaroše do 15. března.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.