Připomeňte si osobnost Mistra Jana Husa výstavou v Klementinu

20. květen 2015

U příležitosti 600. výročí upálení Jana Husa, připravila Národní knihovna výstavu Jan Hus: Problém přijmout svobodu. Expozice má za cíl připomenout památku této významné osobnosti reformního hnutí, a to prostřednictvím starých rukopisů a tisků. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout až do 28. června v Galerii Klementinum. „Návštěvníci mohou na výstavě vidět například originály Dalimilovy kroniky, a to Lobkovický nebo františkánský, a Dalimilovu kroniku, protože by se dalo říct, že Jan Hus právě z Dalimilovy kroniky čerpal. Na výstavě bude asi 40 rukopisů - originálů, které Národní knihovna zpřístupní veřejnosti," říká mluvčí Národní knihovny Irena Maňáková.

autor: Barbora Kramářová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...