Primátor Hřib: Praha už má určených devět vakcinačních center, budou hlavně ve velkých státních nemocnicích

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy primátor hlavního města Praha Zdeněk Hřib z České pirátské strany

Jak řeší Praha očkování proti covidu-19? A kde se v souvislosti s koronavirem budou škrtat rozpočtové výdaje města? Hostem pořadu K věci byl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib z Pirátů.

„Praha už má určených devět vakcinačních center, které jsou převážně ve velkých státních nemocnicích. Město chystá i vlastní očkovací centrum,“ říká Zdeněk Hřib. Metropole podle něj nutně potřebuje sedm tisíc dávek vakcíny vyčlenit pro klienty a pracovníky svých domovů seniorů. 

Hlavní město spustilo web, kde vyzívá Pražany, aby si sestavili svůj vlastní balíček škrtů v rozpočtu města. „My se snažíme občanům přiblížit nějakou takovou interaktivní, řekl bych až hravou formou, co znamená rozpočet hlavního města, protože v tomto roce jednak dojde k poklesu ekonomiky, který je daný těmi vládními opatřeními a co se týče dalších faktorů, tak potom se to sčítá s dopady toho daňového balíčku.“ Podle Hřiba Praze ubyde 9,5 miliardy z rozpočtových příjmů, které činí 60 miliard korun.

autoři: Štěpánka Duchková , jp
Spustit audio