Přehledně: řidiče v Praze čekají v následujících měsících dopravní uzavírky a omezení provozu

24. květen 2021

Řidiče čekají v hlavním městě v následujících měsících uzavírky nebo omezení provozu. Důvodem jsou opravy komunikací či mostů, ale i kanalizace. Vyplývá to z dokumentu významných omezení, který projednal magistrátní výbor pro dopravu. Přesný seznam a rozsah letních uzavírek Technická správa komunikací (TSK) ještě dokončuje.

Opravovány jsou například Koněvova ulice na Žižkově, silničáři rozšiřují Strakonickou ulici a opravovány budou postupně křižovatky na Karlově náměstí. Dopravu zkomplikují rovněž rekonstrukce mostů, například v ulici za Černým mostem v Praze 14.

Žižkov

Čtěte také

Jednou z nejvýznamnějších je oprava Koněvovy ulice na Žižkově. Ta bude letos kvůli opravám kompletně uzavírána na několikrát. První uzavírka již začala a potrvá do 4. července. Poté bude opět průjezdná od 5. července do 29. srpna ve směru do centra. Od 30. srpna do 7. listopadu se znovu kompletně uzavře. Konec všech prací je naplánován na 30. listopad.

Horní Libeň–Prosek

Rovněž do konce listopadu bude omezen průjezd kvůli opravě kanalizace Proseckou ulicí. Jednosměrný provoz se týká úseku mezi Zenklovou a Na Rozhraní.

Karlovo náměstí

TSK po zimní přestávce obnovila práce na opravě vozovek a chodníků v křižovatkách Karlova náměstí s ulicemi Ječná, Žitná a Odborů. Práce skončí do 30. října. Upravena bude šířka jízdních pruhů a chodníků. Vozovka, parkovací zálivy i chodníky budou mít nové povrchy.

Jinonice

Kompletní oprava povrchu čeká ulici Klikatá v Praze 5, a to v úseku mezi ulicí Puchmajerova až po okružní křižovatku U Trezorky. Práce začnou v pondělí 31. května a dokončeny budou do 23. července. Ulice bude zcela uzavřena a projet budou moci pouze vozy záchranářů.

Strakonická

Řidiči musí být ostražití na Strakonické ulici, kde je kvůli rozšíření silnice o jeden jízdní pruh snížena nejvyšší povolená rychlost a jezdí se zúženými pruhy. Opatření budou platit až do července 2022.

Vinohrady

Omezení budou platit v Rumunské ulici na Vinohradech, kde bude do 22. října pokračovat rekonstrukce kanalizace. Uzavřena je část jízdních pruhů a omezen je průjezd rovněž křižovatkou Rumunské a Legerovy.

Vršovice

Do konce července je naplánována oprava železniční trati vedoucí přes Otakarovu a Vršovickou ulici. Provoz je zde veden pouze jedním pruhem. Až do 2. srpna nebude možné parkovat v části Podbělohorské ulice.

Oprava mostů

Do plynulosti dopravy zasáhnou také rekonstrukce některých mostů. Neprůjezdná bude až do 9. prosince Horoměřická ulice, kde TSK opravuje most nad ulicí Pod Habrovkou. Pro řidiče bude kvůli opravě do 31. října uzavřen most v ulici Za Černým mostem v Praze 14, který vede přes železniční trať. Kvůli opravě mostu je omezen průjezd Povltavskou ulicí. Od začátku června do konce srpna TSK opraví most ve Slánské ulici vedoucí přes Makovského.

zdroj: ČTK
Spustit audio